Ufó és megmagyarázatlan jelenségek konferenciája 2011. Nyomtat Email
Írta: Alienita
TÉR ÉS IDŐ

Ufó és megmagyarázatlan jelenségek konferenciája 2011.

A kozmikus térbe való utazás csak megfelelő technikai, energetikai feltételek mellett lehetséges. Nem véletlen, hogy emberes űrutazásra ez idáig csak Naprendszerünkön belül került sor. Az utazás azonban nem csupán térben, hanem az ember számára időben is korlátozott, hiszen jalenlegi tudásunk és technológiánk alapján csaknem elképzelhetetlen, miként tudunk eljutni több száz vagy több ezer fényévnyire levő bolygókra, csillagokra. Akkor viszont felvetődik, az idegenek milyen intergalaktikus űrhajókkal, elméleti tudással, téridő-befolyásoló eszközökkel rendelkeznek, hogy a fennálló anomáliákat áthidalhassák.

Ilyen és hasonló kérdésekkel foglalkozott az a konferencia, amelyet a tér és idő témakörében az Ufószövetség és az Ufó­ma­gazin közösen tartott az Újpesti Gyemek- és Ifjúsági Házban. A konferencián csak az Ufószövetség közismert tagjai tartottak előadásokat. Az érdeklődésre jellemző, hogy a több mint 200 néző a kora reggeli nyitástól az esti műsorzáró Fórumig szinte teljes létszámban, kitartóan hallgatta, figyelte a 12 előadót.

Dr. Tarcali Gábor – aki nemrég járt Kínában – az ázsiai ufókutatás eredményeiről és társadalmi megítéléséről, fogadtatásáról beszélt. Őt követte Csefkó Pál, aki az ufóészlelések helyszíni vizsgálatának, műszerigényének szükségességét osztotta meg a hallgatósággal. A debreceni Oláh András egy képzeletbeli kozmikus térképen kalandozott, és az ufonauták tevékenységéről, technikai lehetőségeiről tartott előadást. Indi Attila a hazai ufóészlelések elemzéseiből vont le érdekes következtetéseket, illetve azokat összevetette más európai adatokkal. Már majdnem ebédszünetet tartott a konferencia, amikor – műsoron kívül – Jakab Zoltán kutató egy mozgó, alkatrész nélküli energiakicsatoló berendezés kísérleti példányát mutatta be, alig lehetett a színpad közelébe férni, annyian látni akarták a csöppnyi szerkezetet.

A kis előadóteremben számolt be a nagykanizsai Tóth László a boszniai Viszokónál található piramis paleoasztronautikai kutatásairól, Éles István a tudati „utazások” során tapasztalt siriusi kapcsolatokról, valamint Máté Imre a kozmosz és az ufóészlelések egymásra hatásáról.

A délutáni program Kalmár Jánossal, az Ufószövetség elnökével kezdődött. A fantasztikus képekkel illusztrált, különböző amerikai projektek hátterét bemutató előadás igen nagy sikert aratott. Hasonló módon ámulattal figyelte a közönség Kisfaludy Györgyöt is, akinek az antianyag működésével foglalkozó megállapításai sokak szerint zsenialitásszerűek voltak. Sós Tibor, a legismertebb hazai helyszínelő videobeszámolókkal igazolta a hazai ufókutatás és helyszíni kivizsgálás nehézségeit. Dr. Egely Györgyöt csaknem pisszenés nélkül hallgatta végig a nagyérdemű, amikor az egyre növekvő üzemanyagárak és gazdasági költségnövekedés tényanyaga alapján a kozmikus vagy nullponti energia aktuális kérdésköreit elemezte.

A kitűnő hangulatra és a nagy érdeklődésre jellemző, hogy az esti fórumra csaknem minden néző a helyén maradt. Valamennyien kíváncsiak voltak ugyanis a sok-sok izgalmas előadás után feltett kérdések válaszaira. Zárszóként természetszerű volt: találkozzunk 2012 márciusának első hétvégéjén!

20111220_1 20111220_2 20111220_3

20111220_4 20111220_5 20111220_6